Особливості конденсаційного котла

Особливості конденсаційного котла

Якщо брати до уваги систему опалення на сучасному світовому інженерному ринку, то перше місце буде однозначно займати конденсаційний котел. Саме цей вид газового котла набув широкої популярності та попиту. На українському інженерному ринку цей вид опалювального обладнання теж не відстає за популярністю та ефективністю.

З кожним роком люди скаржаться на підвищення цін на газ. У такій ситуації використання звичайного газового котла стає неекономним варіантом. На допомогу прийшло нове покоління конденсаційних котлів. Так у чому ж їхня особливість?

  • найбільше вони привертають свою увагу саме економією газу до 30%
  • малогабаритні за розмірами та вагою
  • низький рівень шуму та вібрації
  • максимально надійні та безпечні
  • захищені від замерзання
  • влаштовані безперебійною роботою циркуляційного насоса навіть після вимкнення пальника
  • мають систему захисту від витоку газів

 Чим відрізняється конденсаційний котел від звичайного?

Продукти згорання звичайного газового котла проходять через його теплообмінні поверхні і частково віддають свою енергію теплоносієві. У результаті чого продукти згорання виходять через димохід і викидаються в атмосферу. Конденсаційний котел влаштований по-іншому. Під час горіння за допомогою нових технологій пара, яка утворилася, і продукти горіння не виходять через трубу, а залишаються у теплообміннику і віддають йому свою теплову енергію. Свою назву «конденсаційні» вони отримали тому, що при температурі 55°С відбувається конденсація води, при якій вивільняється тепло і передається до теплоносія системи опалення.

Коефіцієнт корисної дії (ККД) конденсаційного котла

ККД конденсаційного котла може сягати до 109%. За законами фізики це неможливо, але щоб зрозуміти як конденсаційний котел заощаджує газ потрібно знати найголовніше: він працює за нижчою теплотворною здатністю. Тобто, у режимі роботи 60-80°С, його ККД буде максимум 97% і конденсаційний котел буде працювати як звичайний газовий. А якщо він буде працювати при температурі 30-50°С, то і ККД буде дорівнювати 109% і відбудеться процес конденсації. Отже, чим менша температура води, тим ефективніше буде відбуватися конденсація водяної пари.

Але варто зауважити, що максимально економний ефект буде тоді, коли конденсаційний котел буде підключений до системи теплої підлоги, а не до радіаторного опалення. Це пояснюється тим, що температура теплоносія системи «тепла підлога» дорівнює орієнтовно 45°С і у приміщенні буде настільки ж тепло, як при температурі 60°С радіаторного опалення.

Спеціалісти з «Території Сервісу» з радістю проконсультують Вас, нададуть всю необхідну інформацію по особливостях користування конденсаційного котла. Професійно встановлять та забезпечать гарантією на довготривале споживання. Ви ще сумніваєтесь? А ми вже монтуємо!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід