Система вентиляції у вашому будинку

Що таке вентиляція?

Вентиляція – це процес, за допомогою якого «чисте» повітря ззовні потрапляє до приміщення, і водночас видаляється застаріле повітря зсередини. Вентиляція може бути природною або механічною. У будь-якому приміщенні вона дуже важлива, тому що без неї повітря у вашому домі стане несвіжим, вологим і взагалі неприємним.

Цим матеріалом даємо вам можливість зрозуміти як зробити вентиляцію в будинку ефективною та чому вентиляція будинку своїми руками може завдати додаткових клопотів.

Ще декілька років тому встановлення системи вентиляції не було такою серйозною проблемою, тому що у старих будинках, як правило, була відсутня герметизація і неконтрольована вентиляція(протяг) виконувалася природнім способом. Будинки мали щілини у стінах, двері та вікна також добре не прилягали. Усі неприємні речовини (леткі органічні сполуки) заселялися у килимах та меблях, з’являлися пилові кліщі, залишалися запахи від приготування їжі та домашніх тварин, утворювалася водяна пара тощо. Мінусом усіх цих протягів вважалося те, що всі будинки було набагато важче обігріти.

Які види вентиляції існують?

Вентиляція буває різноманітною, починаючи від простих вентиляційних отворів, аж до механічної вентиляції з рекуперацією тепла.

Природна вентиляція будинку – це спосіб подачі свіжого повітря в будівлю або приміщення за допомогою пасивних сил, як правило, за рахунок швидкості вітру або перепадів тиску всередині і ззовні. Зазвичай природну вентиляцію вибирають, тому що:

  • вона зменшує викиди вуглецю;
  • дешевша в установці та експлуатації, ніж повністю механічна установка;
  • вимагає менше обслуговування;
  • дає можливість безкоштовного нічного охолодження, знижуючи денну температуру.

Механічна або штучна вентиляція – це навмисний обмін повітря в приміщенні із зовнішнім середовищем та контрольованою швидкістю за допомогою вентиляторів.

Добре спроектована механічна система вентиляції має ряд переваг:

  • незалежно від впливу змінного вітру чи температури навколишнього середовища, механічну вентиляцію можна легко інтегрувати в систему кондиціонування повітря та контролювати температуру і рівень вологості в приміщенні;
  • наявна системи фільтрації видаляє шкідливі мікроорганізми, запахи та пари;
  • механічна вентиляція працює автоматично за допомогою електрики.

Однак у систем механічної вентиляції також є свої недоліки:

  • система механічної вентиляції часто працює не так, як очікувалося: несправність самого обладнання чи електромережі, погане технічне обслуговування або неправильне управління. Це все впливає на безперебійну роботу системи;
  • витрати на встановлення та, зокрема, на технічне обслуговування механічної вентиляційної системи можуть бути недешевими. 

Існують три типи механічних систем вентиляції будинку: витяжна, припливна і збалансована.

Витяжна вентиляція, як правило, складається з вентилятора, який витягує повітря в приміщенні назовні. Така конструкція встановлюється зазвичай у ванній кімнаті. Вона має найнижчу вартість монтажу та низькі експлуатаційні витрати.

Припливна вентиляція складається з вентилятора, який забирає зовнішнє повітря в будинок. Повітря в приміщенні виходить через канали витяжного вентилятора. Ця система мінімізує потрапляння забруднень до приміщення і створює найкращі умови для перебування всередині.

Збалансовані вентиляційні системи працюють за припливно-витяжним методом, що забезпечує приблизно однаковий витяжний і припливний повітрообмін всередині приміщень. Збалансована система може включати вентилятор з рекуперацією тепла та рекуперацією енергії. Обидва типи мають теплообмінник, один або кілька вентиляторів для проштовхування повітря та елементи керування.

Основна відмінність вентилятора з рекуперацією тепла від вентилятора з рекуперацією енергії полягає у роботі теплообмінника. У вентилятора з рекуперацією енергії теплообмінник передає певну кількість водяної пари разом з тепловою енергією, тоді як вентилятор з рекуперацією тепла передає лише тепло.

Вентилятор з рекуперацією енергії зазвичай забезпечує кращий контроль вологості, ніж система рекуперації тепла. У кожного типу механічної вентиляції є свої плюси і мінуси. Один тип може працювати краще для вашого будинку, інший – гірше. Звернувшись до професіоналів ви можете покращити якість повітря у вашому домі за допомогою правильної вентиляційної системи. 

Також варто знати, що існує і гібридна (змішана) вентиляція, яка використовує механічну вентиляцію, у той час коли швидкість природної вентиляції занадто низька.

Якщо механічну систему вентиляції неможливо правильно встановити або обслуговувати через нестачу коштів, її продуктивність буде значно порушена. Через це несправність системи механічної вентиляції може призвести до поширення інфекційних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Зважаючи на сучасну епідеміологічну ситуації у світі та активному поширенню COVID-19 у кожній країні зокрема, вентиляція відіграє максимально важливу роль для вашого здоров’я. Тому, ми не рекомендуємо встановлювати вентиляцію своїми руками.

Цю справу слід довірити справжнім фахівцям, які займаються цим професійно. Оскільки система вентиляції вимагає ретельного проектування, технічного обслуговування обладнання, прийняття суворих стандартів та вказівок щодо дизайну і розташування. Компанія «Територія Сервісу» вже декілька років поспіль займається цим питанням кваліфіковано. Ви можете переглянути результати нашої роботи та впевнитися, що співпраця з нами того варта.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід