Відключення від централізованого опалення

ЯКИЙ ПРОЦЕС ВІД’ЄДНАННЯ ВІД ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ?

Відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №169 про «Затвердження порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води» від 27 серпня 2019 року, мешканцям багатоповерхівок дозволено повністю або частково від’єднуватись від ЦО та встановлювати електричне чи газове опалення.

Необхідність від’єднання від ЦО насамперед полягає в економії споживання та самостійному регулюванні тепла. Безумовно, аби перейти на ІО потрібно витратити чимало коштів, ресурсів та часу на збір певної документації, але згодом такий вид опалення стане для вас набагато дешевшим та комфортнішим задоволенням.

 • Важливо зазначити, що повне відключення багатоповерхівки від ЦО відбувається лише тоді, коли технічне планування житлового будинку це дозволяє.
 • Суворо заборонено самостійно відключатися від мережі центрального опалення без відома держорганів.
 • Якщо у вашому будинку більше 50% мешканців уже на цей час встановили індивідуальне опалення, то інші власники як житлових, так і нежитлових помешкань мають право відключатись відокремлено.
 • Детальніше дізнатися про ситуацію постачання тепла вашого будинку, або кожного помешкання зокрема можна дізнатися на інтернет-сайтах місцевих локальних органів.
 • Відключення від ЦО відбувається винятково у міжопалювальний сезон (у період від 1 травня до 1 жовтня) за умови, якщо ця процедура не впливає на постачання гарячої води та тепла до решти житлових чи нежитлових помешкань. 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ТРЕБА ЗІБРАТИ?

 • Найперше потрібно призупинити дію договору з комунальною службою і згідно з планом обладнання мережі індивідуального чи автономного теплопостачання скласти акт про повне відключення від ЦО і ГВП, який повинні підписати власники або співвласники будинку та представники виконавця відповідної комунальної служби.
 • Коли виконавець відповідної комунальної служби підпише акт, він буде офіційно розірваним.
 • Після цього власникам/співвласникам усієї багатоповерхівки або власникам окремих житлових чи нежитлових помешкань потрібно написати заяву про відключення ЦО та ГВП із вказаними причинами.
 • До заяви обов’язково потрібно додати копію протоколу загальних зборів житлового будинку із підписами. 

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?

 • Із заявою необхідно звертатися до місцевого управління.
 • Воно, у свою чергу, передає ваше звернення на розгляд спеціально створеної міжвідомчої комісії.
 • Подані документи міжвідомча комісія розглядає лише тоді, коли місцеве управління затверджує схему подальшого розвитку постачання опалення відповідної місцевості.
 • Далі комісія упродовж місяця приймає рішення щодо згоди відключення від ЦО або відмови з роз’ясненнями та причинами.
 • Після позитивної згоди комісія пропонує заявникам список організацій, до яких можна звернутися за всіма технічними та сервісними питаннями з подальшою співпрацею. 

ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ

Загальновідомо, що встановлення індивідуального опалення не є дешевою послугою. Але, якщо врахувати той момент, що при користуванні ЦО сума спожитого тепла ділиться на загальне користування і якість подачі тепла часто буває незадовільною, або якщо доводиться жити від дати закінчення до дати початку нового опалювального сезону, при цьому обігрівати приміщення додатковими електричними приладами, то вибір буде однозначно на користь індивідуального опалення.

Переваги індивідуального опалення:

 • обігрів приміщення у вигідний і зручний для вас час, незалежно від опалювального сезону
 • економія власних коштів за рахунок самостійного регулювання
 • постійний доступ до гарячої води без перебоїв
 • раціональне використання тепла, навіть у вашій відсутності.
   

ЯК ВИБРАТИ КОТЕЛ?

Встановлення індивідуального опалення перш за все розпочинається із правильного вибору котла, адже він вважається головним у подальшому теплопостачанні вашої оселі. Спочатку необхідно визначитись, якої потужності вам потрібен котел. Для цього треба знати кількість осіб, які проживатимуть, вирахувати тепловитрати та виміряти загальну площу, яку він обігріватиме.

Ми пропонуємо такі види котлів:

ЧИМ ВОНИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ?

ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОТЕЛ – це екологічно чистий носій теплоенергії, який не виділяє продукту горіння, обладнаний автоматикою, не займає багато місця та не вимагає додаткового догляду. Його встановлюють у випадку, коли неможливе підключення газу чи встановлення твердопаливного котла. Не виділяє додаткового шуму, ефективність роботи залежить від можливих перебоїв електромережі.

ГАЗОВИЙ КОТЕЛ – найуживаніший пристрій, який призначений для віддачі теплоенергії та обігрівання приміщення за допомогою природного або зрідженого газу. Обладнаний більшою потужністю, забезпечує комфортне споживання та надійну експлуатацію. Залежний від прямого постачання газу та дорожчий у використанні.

ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ – альтернативний та екологічно  чистий пристрій подачі теплоенергії, який обігріває приміщення за допомогою спаленого вугілля чи дров. Чудово справляється із прямою переробкою деревообробних чи сільськогосподарських відходів. Не залежить від постачання газу та світла, але вимагає додаткового приміщення, постійної уваги та догляду під час споживання.

Не лякайтеся одразу захмарних цін на котли. Так, вони недешеві, але краще вибрати трішки дорожчий котел і бути на 100% впевненим у його безпечності та надійності, аніж спокуситися на економію і потім про це пошкодувати.

Також не менш важливим фактором при виборі котла є марка. Адже характеристики котлів різних марок можуть сильно відрізнятися у споживанні та експлуатації і зовсім вам не підходити у користуванні. 

ЯКИЙ РАДІАТОР ОПАЛЕННЯ ОБРАТИ?

Для того, щоб у Вашому будинку було завжди тепло потрібно придбати якісний радіатор опалення, який прослужить максимально довго. Продуктивність його роботи залежить від матеріалу, з якого він виготовлений.

Тому радіатори поділяють на такі види:

ЧАВУННІ – батареї з тривалістю експлуатації 50 років і більше. Їх почали активно встановлювати ще із середини 20-го століття. Вони досить важкі та великі за розмірами. Довго нагріваються і так само довго охолоджуються. Тому їх не варто встановлювати у приміщенні з індивідуальним опаленням, де передбачене самостійне регулювання подачі теплоенергії. Вони гарно підійдуть під централізоване опалення за рахунок того, що пристосовані до високої температури теплоносія (150°C). Стійкі до корозії, максимальний тиск роботи становить 10-15 бар.

СТАЛЕВІ – найуживаніший вид батарей. Термін їхньої експлуатації становить 20-30 років. Швидко нагріваються та пристосовані до самостійного регулювання тепла. Мають високу чутливість до гідроударів і схильні до корозії. Оскільки у неопалювальний сезон вода у батареях відсутня, то для централізованого опалення вони не підійдуть, бо корозія буде лише збільшуватися. Максимальний робочий тиск – до 10 бар. Мають гарну тепловіддачу. Не важкі за вагою та набагато зручніші у монтажі, ніж чавунні.

АЛЮМІНІЄВІпопулярний вид батарей з найвищою тепловіддачею. Обладнані сучасним дизайном. Призначені як для центральної системи опалення, так й індивідуальної. Але з центральною системою вони прослужать недовго, адже мають досить велику чутливість до хімічного складу води, підвищеної кислотності теплоносія та не переносять частих перепадів тиску. Також їм притаманне газоутворення, після чого система заповнюється повітрям. Робочий тиск коливається у межах 10-16 бар.

БІМЕТАЛЕВІ найуніверсальніший вид батарей з тривалістю експлуатації – 25 років. Їхня назва «біметалеві» говорить про те, що вони складаються із двох шарів: внутрішній зі сталі, а зовнішній – з алюмінію. Тобто внутрішній шар контактує з тепловим носієм, а зовнішній – пришвидшує нагрів батареї і покращує якість тепловіддачі. Добре підійдуть як для центральної системи опалення, так й індивідуальної. За рахунок того, що всередині знаходиться сталевий колектор, максимальний тиск батареї може сягати до 25 бар. Єдині мінуси – неадаптовані до антифризу (незамерзаючої речовини), тому що при контакті з нею утвориться витік води; дорожчі за попередні види батарей. 

ДО ЯКОЇ ІНЖЕНЕРНОЇ КОМПАНІЇ ЗВЕРНУТИСЯ?

Процес підключення індивідуального опалення набув досить широкого розмаху за останніх 2 роки та продовжує набирати ще більших обертів. Відповідно з’являється більший попит та конкуренція на інженерному ринку.

«ТЕРИТОРІЯ СЕРВІСУ» – компанія з надання технічних послуг і продажу супутніх товарів у сфері теплотехніки, сантехніки, кондиціонування та вентиляції на Західній Україні. Офіційно співпрацюємо з всесвітньовідомими брендами: Vaillant, Buderus, Viessmann, Italtherm, Protherm, Saunier Duval, Bosh, Demrad. Значна кількість сертифікатів засвідчує про те, що ТзОВ «Територія Сервісу» є авторизованим сервісним центром якісного обслуговування та Вашим надійним партнером. Це саме та компанія, яка допоможе Вам у вирішенні будь-яких із поставлених вище запитань.

Досвід роботи наших працівників в інженерній сфері перевищує 15 років. Їхня робота спрямована на використання сучасного, новітнього обладнання, що відповідає всім стандартам якості.

Основні переваги та чому нас варто обирати:

 1. Надаємо повний комплекс інженерних послуг:
 1. Завжди розвиваємося та ніколи не зупиняємося на досягнутому. Проходимо різного виду курси, майстер-класи, семінари, тренінги. Цим способом підвищуємо кваліфікацію працівників. Свій професіоналізм вони засвідчують офіційними сертифікатами.
 2. Надійність роботи підтверджуємо не словами, а ділом. Не боїмося братися за надскладні замовлення. Проектуємо та реалізовуємо монтаж об’єктів будь-якої складності:
 • квартири;
 • приватні будинки;
 • багатоповерхові житлові будинки;
 • виробничі приміщення;
 • офісні приміщення;
 • торгові приміщення;
 • розважальні заклади.
 1. За час роботи нашої фірми працювали на багатьох об’єктах та виконували чималу кількість замовлень. Задоволеними залишились тисячі клієнтів. Охоче покажемо Вам масштаби робіт та продемонструємо найефективніші їх результати.
 2. У своїй роботі завжди досягаємо найкращого результату, дбаємо про те, щоб кожна деталь як у технічному обслуговувані, так і консультуванні була виконана на максимум. Ми завжди готові знайти індивідуальний підхід та запропонувати Вам свої креативні ідеї, подивитися на вирішення проблеми з іншого боку і оптимально вирішити їх.

На нашому сайті пропонуємо широкий асортимент товару з доступними цінами та детальними описами. Забезпечуємо клієнтів гарантійним та високим сервісним обслуговуванням. Не забуваємо про ваше здоров’я та дбаємо про екологію у вашій оселі.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід