Чи потрібна буферна ємність для теплового насосу?
У це складно повірити – тепловий насос вимкнений, проте в будинку як і раніше тепло. Хіба таке можливо? З баком запасу – так. Насос віддає тепло тепловому акумулятору для опалення. Потім прилад вимикається – тепло йде до батареї.
Тож, буферні ємності для систем опалення - це накопичувачі, в яких зберігається не потрібний в даний час надлишок енергії від теплогенераторів (котлів, теплових насосів, когенераційних установок, сонячних систем) та повертається назад до системи опалення у разі потреби. Комбінований накопичувач - це комбінація з буферної ємності для систем опалення та накопичувального водонагрівача. Відбір тепла для ГВП здійснюється через вбудований теплообмінник.
Принцип дії буферної ємності в системі опалення
Бак запасу складається з ізольованого баку, який заповнюється теплоносієм для системи опалення або водою на потреби ГВП. Якщо тепловий насос підключений до буферної ємності, то в ній зберігається тепло, вироблене під час його роботи . При цьому вода в баку постійно підтримується необхідної температури для того, щоб коли комусь знадобилась тепла вода, вона одразу потекла з крану і не було потреби чекати коли вона нагріється. Коли з'являється потреба у воді, буферна ємність розвантажується.
Підстави для встановлення буферної ємності з тепловим насосом
Чи має тепловий насос бути обладнаний буферним баком чи ні, відповідь на це питання може бути різною - залежно від конкретної ситуації. Нижче наведено кілька причин “за” встановлення баків запасу.
Тепловий насос з буферним баком забезпечує більш тривалий час роботи
Опалювальна система на базі теплового насосу може працювати рівномірно і не будуть виникати часті тактування насосу. Це захищає обладнання і забезпечує більш тривалий термін служби системи.
Сучасні пристрої оснащені так званим інверторним двигуном (інверторним тепловим насосом). Це регулює продуктивність залежно від потреб будинку. Зберігання тепла часто не є необхідним. Але це допомагає компенсувати помилки проектів, такі як надто великий тепловий насос.
Теплові насоси повітря-вода зберігають енергію для розморожування
При використанні повітряного теплового насоса теплова енергія отримується з навколишнього середовища. Особливо взимку може статися, що конденсат замерзає на випарнику. Це впливає на повітряний потік і знижує потужність нагрівача. Щоб запобігти цьому, системи обладнані програмою автоматичного розморожування, яка спрямовує тепло на випарник, щоб позбутися льоду. Якщо тепловий насос оснащений буферним баком, він може утримувати необхідну енергію. Для цього часто достатньо навіть невеликих баків запасу.
Інтеграція додаткових теплогенераторів через бак запасу
Безперечним є потреба в зберіганні тепла, коли мова йде про комбінацію з іншими теплогенераторами. Якщо система теплового насосу доповнює старий котел або якщо він поєднаний з сонячною системою, резервуари для зберігання виступають концентраторами. Таким чином, вони забезпечують оптимальну роботу всіх генераторів тепла в мережі.
Буферна ємність з пошаровим накопиченням тепла
Ємності даного типу побудовані на використанні різної щільності води за різної температури: гарячий теплоносій буде збиратися у верхній частині ємності, а холодніший – внизу. Це зроблено для узгодження теплових потоків від різних джерел постачання теплової енергії, що мають різний тепловий потенціал – високотемпературних (газові чи твердопаливні котли), середньотемпературних (теплові насоси, геліосистеми) та низькотемпературних (зворотні лінії) генераторів тепла, та для розподілу виходів для споживачів – високотемпературних (радіаторне опалення) і середньотемпературних («тепла підлога», фенкойли) ліній.
В такій ємності забезпечене ламінарне струминне надходження теплоносія без об’ємного його змішування, і можна використовувати високотемпературний теплоносій у верхній частині для приготування гарячої води для ГВП або ж для радіаторного опалення, а коли охолоджений теплоносій потрапляє назад до баку, він не змішується напряму з гарячим середовищем, тобто безпосередньо не охолоджує верхню частину ємності. Застосування ємності з пошаровим накопиченням тепла також зменшує кількість ввімкнення насосу для донагрівання рідини, що, в свою чергу, економить енергію та кошти, збільшує практичний ресурс обладнання.
Програма поставок Viessmann
Так в нашій програмі поставок передбачено баки запасу для акумулювання тепла в системах опалення в поєднанні із геліосистемами, тепловими насосами та котлами для твердого палива. Бак оснащений вбудованою нагрівальною спіраллю для підключення до сонячних колекторів, а також системою пошарового завантаження. Буферні ємності для систем опалення Vitocell не потребують великої площі для встановлення. Завдяки елегантному дизайну вони можуть бути встановлені в різноманітних приміщеннях.
Отже, скористайтесь вагомими перевагами буферних ємностей від Viessmann
- Істотна економія палива. Згідно з розрахунками, встановлене обладнання скорочує витрати вдвічі.
- Енергія, що виділяється, завжди використовується раціонально.
- Температура в системі тримається на оптимальному рівні.
- Термін служби опалювального агрегату збільшується.
Однак головною перевагою буферних ємностей було і залишається зниження витрат. Коли мова йде про їх використання в альтернативних системах опалення - а саме теплові насоси, важливу роль відіграє здатність накопичувати енергію. Завдяки цій особливості теплового резервуара, система опалення функціонує набагато ефективніше.