Як обігріти будинок конвекційною пічкою. Частина 1

Як обігріти будинок конвекційною пічкою

Будиночок де-небудь в сільській глушині, біля симпатичного водойми або навіть річечки - ідилія, заспокійливий відпочинок для нервів. Мрія, але як бути з опаленням будиночка-мрії? Особливо, якщо хочеться періодично бувати в ньому в будь-який час року ... Традиційні варіанти опалення відпадають - природного газу немає, електрику з перебоями. Залишається пічне опалення, причому тільки пічне, без водяного опалення, наприклад, за допомогою конвекційних печей різної конструкції
Як обігріти будинок конвекционной піччю

Непоганий варіант з пічкою буржуйкою, але є вихід краще - конвекційна піч, наприклад, піч Булерьян або піч Бренеран або, наприклад, піч професора Бутакова. У кожної з них свої плюси і мінуси, про які необхідно знати, перш, ніж приймати рішення про покупку.

Що являє собою піч Булерьян

Повітря має меншу теплоємність, ніж будь-яка рідина, відповідно, нагріваючи повітря, можна швидше обігріти приміщення. Будь-яка побутова піч нагріває повітря і ефективність її опалення залежить від розмірів печі - чим вона більша, тим швидше нагрівається повітря, адже більша площа теплопередачі.

Перша піч Булерьян була створена простими лісорубами Скелястих гір Канади. Холодний клімат, важка робота на вирубці лісу - лісоруби потребували ефективної печі, здатної якомога швидше нагріти повітря в їх хатинах, щоб зігрітися самим і висушити одяг після роботи.

До речі, авторство канадських лісорубів чітко простежується в будь-який печі Булерьян і їй подібних - ці печі працюють тільки на деревному паливі. Назва печі і патент на неї належать зовсім не якомусь канадському виробнику - ними володіє Energetec Gmbh, компанія з Німеччини.

Як обігріти будинок конвекционной піччю

Зовні, піч Булерьян схожа зі звичайною буржуйкою, але, в порівнянні з останньою, володіє великими можливостями в нагріванні повітря, реалізуючи теплообмін трьома способами - випромінюванням, конвекцією і теплопередачей. У своїй конструкції булерьян поєднують відразу три пристрої - власне піч, калорифер і газогенератор.

Конструкція і принцип роботи печей Булерьян

Овальний бочкоподібний сталевий корпус, двоярусна топка, через яку вертикально проведені від 7-ми повітряних труб, вигнутих по середині до центру топки. Зовні знаходяться пічна дверцята, регулятор подачі повітря і димова заслінка, звичний піддон для видалення золи відсутній.

Оригінальна конструкція печей типу Булерьян дозволяє вирішити проблему нагнітання повітря для нагріву без використання електровентиляторів - конвекцію забезпечує різниця температур в точці входу і точки виходу повітря з труб, що проходять через топку цих печей. Температура повітря безпосередньо на виході з повітряних труб під час роботи печі досягає 110-120 ° C (рукою не перевіряти, можна отримати опік!), Найменший за розмірами Булерьян (модель «Малюк») прокачує через себе і нагріває більше 4 м3 повітря за хвилину.

Як обігріти будинок конвекционной піччю

Конструкція печі Булерьян: 1 - зольник; 2 - первинна камера; 3 - інжектор; 4 - піддавали з регульованою заслінкою; 5 - перегородка; 6 - вторинна камера; 7 - завантажувальні дверцята; 8 - патрубок димоходу з регулятором; 9 - теплообмінні труби

Тліюче деревне паливо в першій (нижньої) камері згоряння утворює генераторний газ - горючий і здатний давати додаткову теплову енергії при його спалюванні. Правда, для його утворення потрібно спалювати виключно сухі дрова і для повного згоряння необхідні умови, забезпечити які Булерьян здатний лише частково (для повного згоряння генераторних газів необхідні подача повітря під тиском, особливий каталізатор і значно більш висока температура, ніж розвиває Булерьян).

Піч типу Булерьян має два робочих режиму: розпалювання, в ході якої всередині печі досягається робоча температура, а повітря в опалювальному приміщенні швидко прогрівається до оптимального рівня; газифікації, в цей режим піч перекладається приблизно через півгодини від початку розпалювання і по завершенні швидкого обігріву холодного приміщення. Для перекладу в режим газифікації топку булерьян заповнюють дровами до відмови, закривають дверцята і налаштовують кут відкриття заслінок для скорочення кількості повітря, що надходить в топку. В результаті деревне паливо не горить відкритим полум'ям, а тліє, температура повітря на виході з повітряних труб знижується до 55-60 ° C. Однією повної закладки дров у піч Булерьян досить на 10-12 годин опалення.

Печі Булер'ян - плюси і мінуси

Переваги печі Булерьян:

  • Забезпечує швидкий конвективний обігрів приміщення, нагріте повітря можна транспортувати по воздуховодам до приміщень на різних поверхах.
  • Обігрів приміщень відбувається рівномірно.
  • Меншу витрату палива, не потребує складному обслуговуванні, просто встановити і експлуатувати.
  • ККД печей булерьян близько 70%.
  • Тривалий період роботи на одній повній закладці палива (10-12 годин).

Як обігріти будинок конвекционной піччю

Недоліки печі Булерьян:

  • Піч Булерьян і її аналоги працюють тільки на твердому деревному паливі.
  • Навіть 70% спалювання генераторного газу не відбувається, значна його частина випаровується в трубу.
  • Обов'язкова потреба в утепленій (це важливо!) Трубі незалежно, металевої або цегляної.
  • Потреба в значному відведення місця під розміщення. По горизонталі - не менше метра від корпусу печі до будь-якої стіни або предметів, з цієї причини такі печі встановлюють найчастіше десь по середині кімнати. Для п'ятикратного зменшення дистанції необхідна установка на стінах листів металу заввишки трохи вище висоти установки печі.
  • Неминуче горіння пилу, оскільки деякі ділянки печей Булерьян будуть нагріватися до температури понад 120 ° C.
  • Досягти заявлену виробниками економію палива і тривалий термін роботи з однієї закладки дров можна лише при тонкій настройці положення заслінок, встановлених в піддувалі і трубі, а це не так просто.
  • Через неповного згоряння палива, труби печей типу Булерьян димлять в будь-яку погоду - з цієї причини виробники настійно радять виводити їх на висоту не менше 3-х метрів від верхнього краю печі.

Як обігріти будинок конвекционной піччю

Серйозна проблема з будь-якими печами типу Булерьян - конденсат в димовій трубі, що утворюється в процесі експлуатації печі. Він складається з дьогтю, сажі і води, а викликає його поява і накопичення то, що пічні гази на виході мають низьку температуру, та й згоряння палива проходить не повністю. Скупчення конденсату особливо помітні в місцях стиків на трубі, при нагріванні конденсату, особливо при розпалюванні печі після тривалого її простою, утворюється неприємний запах, здатний проникати в житлові приміщення.