Призначення та типи котлів

Котел забезпечує тепло для опалення та приготування гарячого водопостачання. Це стало можливим завдяки перетворенню енергії різних видів палива в корисне тепло шляхом спалювання. Ця теплова енергія потім передається для опалення приміщень  в будинку. У наступних розділах цієї статті ми пояснимо, як працює котел, які типи існують і коли необхідно замінити старі теплогенератори на нові.

Котел і його функціонування

Котел - це теплогенератор, який постачає тепло для окремих приміщень або для цілих будинків та забезпечує опалення та приготування гарячої води (далі - ГВП). Його часто розміщують в підвалах або нішах чи ж поруч зі сховищем палива. Можливість розміщення котлів і паливних складів в одному приміщенні залежить від кількості зберігається сировини. 

Як правило, котел складається з:

  • камера згоряння
  •  пальник
  • теплообмінник
  • система відведення відпрацьованих газів

Відпрацьовані гази, що утворюються в котлі, проходять через спеціальну систему в димохід і виходять назовні. Для мінімізації впливу на навколишнє середовище особливо важливо забезпечити низькі викиди.

Різні типи котлів

Залежно від того, яка сировина буде використовуватися для опалення, у домовласників сьогодні є вибір різних типів котлів. Найбільш відомими є:

  • газовий котел
  • котел на рідкому паливі
  • котел, що працює на дровах
  • котел на пелетах

Газові котли

Газові котли Viessmann відзначаються дуже компактною конструкцією та високою ефективністю в роботі, яка досягається завдяки конденсаційній технології. Не без підстав газові котельні залишається найбільш популярним варіантом. Дві третини теплогенераторів у Німеччині працюють на газі – такий результат принесло дослідження, проведене наприкінці 2015 року.

Передусім мешканці невеликих будинків: на одну, дві чи декілька сімей – користаються розмаїттям варіантів, які Viessmann пропонує для житлових будинків. Неважливо, що вони оберуть: компактний настінний котел або стаціонарний котел, газові котли Viessmann номінальною потужністю до 80 кВт дозволяють ефективно й надійно покривати потребу в теплі невеликих будинків.

Докладнішу інформацію про газові конденсаційні котли ви знайдете в розділі Газове опалення на основі конденсаційної технології. Ті, кому цікава традиційна технологія газового опалення з діапазоном потужностей від 100 до 2000 кВт, знайдуть потрібну інформацію в розділі Низькотемпературні газові котли.

Котли на дровах

Опалювання деревиною є чудовою альтернативою перед опалюванням газом або рідким паливом, враховуючи ціни на паливо та суму загальної інвестиції. Не лише бережливе ставлення до довкілля є аргументом для використання котлів на деревині. Як вітчизняне паливо, деревина є порівняно дешевою і не піддається сильним коливанням вартості. В таких котлах спалюються колоті дрова. На відміну від пічки, де згоряння відбувається знизу вгору, в сучасних котлах (так званих піролізних), воно відбувається згори. Це стає можливим завдяки спеціальній конструкції котлів, які мають по дві камери згоряння. Процес піролізного спалювання деревини відбувається шляхом виділення деревного газу в першій камері згоряння при відсутності кисню і подальшим повним спалюванням з подачею кисню в другій камері згоряння.

Сучасні твердопаливні котли використовують більшу частину енергії для опалення, і виділяють малу кількість пилу, знижуючи навантаження на довкілля. Це можливо завдяки розділенню фаз горіння в просторі, а також шляхом ефективного управління подачею повітря для горіння. Система контролю горіння з лямбда-зондом постійно одержує інформацію про стан горючих газів і оптимально регулює подачу повітря. Дрова є ідеальним варіантом для всіх, хто може сам забезпечити себе паливом, наприклад для лісових господарств. Деревину потрібно належним чином осушити, щоб залишкова вологість була якомога нижчою. Крім того, потрібна буферна ємність для того, щоб забезпечити безперебійне постачання теплової енергії. 

Котли на пелетах

Опалення пелетами – особлива форма опалення на деревині, яка поєднує в собі чисту технологію котла на дровах із високим комфортом в обслуговуванні, який надає газовий настінний котел. Крім того, воно доступне в широкому діапазоні потужностей і тому підходить споживачам з найрізноманітнішими потребами в теплі. 

Пелетні котли поставляються в напівавтоматичному та повністю автоматичному виконанні. У напівавтоматичній системі опалення пелети мають вручну завантажуватись у контейнер для зберігання. Там пелети дозуються та безперервно подаються в камеру згоряння. Цілком автоматична система працює по-іншому. З контейнера для зберігання паливо по конвеєрній системі проходить безпосередньо до котла – без втручання власника.

Окрім контейнера для зберігання та конвеєрної системи, пелетний котел включає в себе корпус, камеру згоряння з жароміцного матеріалу, вставний гвинт, золовідвідну систему та теплообмінник. Ефективне спалювання та особливо висока ефективність забезпечуються завдяки подачі повітря для згоряння за допомогою лямбда-зондів подачі первинного та вторинного повітря. 

Перед тим, як почнеться горіння, пелети транспортуються до камери згоряння. Коли вона завантажена, автоматичний процес розпалу починає згоряння. Вбудований лямбда-зонд та датчик відхідних газів контролюють процес згоряння, забезпечуючи оптимальне й повне згорання пелет. Вбудований теплообмінник нагрівається від тепла, що утворилось при цьому, і передає тепло в опалювальний контур.

Тож, якщо Вам слід замінити старий теплогенератор на новий, потрібно знати наступне.

Що ви повинні шукати в новому котлі?

Наведемо короткий перелік вимог, на котрі Ви повинні зввернути увагу:

  • Потужність котла повинна повністю відповідати "потребам будівлі".
  • Конденсаційний котел забезпечує більшу ефективність.
  • Потужність теплогенератора повинна мати діапазон модуляції.
  • Котел повинен бути спроектований так, щоб мінімізувати час простою. 
  • По можливості, котел слід розміщувати в опалювальному приміщенні. 

У разі виникнення запитань, Ви завжди можете звернутись за консультацією до наших фахівців.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід