Рекуператор – запорука вашого здоров’я

У ЧОМУ СВОЄРІДНІСТЬ РЕКУПЕРАТОРІВ?

Аби краще розуміти про що йтиме мова давайте з’ясуємо, що таке «рекуператор»? Латинський словник тлумачить його як «зворотне отримання». Простіше кажучи, рекуператор – це вентиляційний механізм, що виконує теплообмін між вхідним і вихідним повітряними потоками не змішуючи їх, зберігаючи при цьому тепло/холод у приміщенні. Також він відфільтровує отруйні речовини, що надходять з вулиці, і забезпечує повітря свіжістю.

Рекуператори не так давно отримали широке застосування на інженерному ринку в Україні. У той період, коли у будинках чи квартирах стояли дерев’яні вікна і двері та комунальні послуги були дешевими, за втрату тепла у приміщенні не переймалися і провітрювали його частіше, незалежно від пори року. Але на сьогоднішній день це стало проблемою, оскільки дерев’яні вікна давним-давно замінили на пластикові та і комунальні послуги стали у 5 разів дорожчими. На додачу ще й з’явилася сирість, конденсат на вікнах, пліснява та низький рівень кисню. У такому випадку можна було б скористатися старим-добрим методом: провітрити кімнату, навстіж відчинивши вікна. Але взимку таке задоволення виходить дороговартісним. Ваш гаманець Вам не подякує та й ефект буде тимчасовим. Саме рекуператор допомагає уникнути цього всього і при мінімальних витратах забезпечити повноцінний обмін повітря.

ЩО ВПЛИВАЄ НА ВИБІР РЕКУПЕРАТОРА?

Хоч рекуператор і не така габаритна річ як котел чи бойлер, але щоб його придбати треба теж врахувати немало нюансів:

  1. Площа приміщення. Здебільшого один рекуператор розрахований на площу до 30 м2. Якщо площа значно більша, то є можливість встановити два рекуператори. Про це ми поговоримо пізніше.
  2. Товщина стін. Від цього залежить розмір самого рекуператора.
  3. ККД пристрою. Що більший ККД, то краща якість роботи рекуператора.
  4. Шумність. Рекуператори є з шумоізоляцією та без, відрізняються лише у ціні. Тому, якщо йдеться про спальню, то варто звернути увагу на безшумний пристрій, а на кухню може підійти і звичайний.

Повернемося до питання про кількість рекуператорів. Дуже часто, коли люди цікавляться ними не знають про доцільність встановлення парних пристроїв. Для чого вони потрібні? Все дуже просто: рекуператор працює за припливно-витяжним принципом. Тобто він або відводить відпрацьоване повітря на вулицю, або насичує приміщення свіжим. У синхронному режимі він працювати не може. Тому, якщо встановити два рекуператори на задовільній відстані один від одного, перший з яких буде працювати на відведення повітря зовні, а інший постачатиме свіже всередину, буде відбуватися безперервний потік свіжого повітря.

Наші фахівці допоможуть Вам зробити правильний вибір рекуператора, щоб повітря у приміщенні було чистим та свіжим.

ЯКІ БУВАЮТЬ ВИДИ РЕКУПЕРАТОРІВ?

За способом здійснення повітрообміну рекуператори розрізняють:

  1. Пластинчасті – найбільш поширені з усіх видів. Особливість його роботи у тому, що повітряні потоки у ньому перетинаються, але не перемішуються. Таким чином його ККД сягає від 40% до 90% . Це дуже компактний пристрій, який не має обертальних деталей і в принципі ніколи не виходить з ладу. Їх недолік у тому, що взимку може обмерзати теплообмінник.
  2. Роторні – від попередніх відрізняються тим, що в них повітря проходить через спеціальний обертальний теплообмінник; ККД від 60 до 85%; працює не лише на теплообмін, а й на волого обмін; можна власноруч регулювати оберти ротора. Найбільшим мінусом є те, що через обертальні рухи теплообмінника пристрій потребуватиме частішого технічного обслуговування.
  3. Водяні рециркуляційні – рекуператори, специфіка роботи яких полягає у тому, що теплообмін з витяжного до припливного відбувається за допомогою води чи антифризу. Але щоб встановити такий прилад додатково потрібний водяний насос. Також можливий лише теплообмін. Волого обмін до характеристик непередбачений.
  4. Дахові – рекуператори, які встановлюються на дахах будівель у громіздких приміщеннях з великою площею. Найбільша його специфіка у тому, що він простий в експлуатації та економний у використанні. За рахунок того, що встановлюється на даху він взагалі непомітний та безшумний.

На сьогоднішній день комфортний мікроклімат та вентиляція у приміщенні – це не розкіш, а необхідність. Пам’ятайте, що чисте та насичене киснем повітря – запорука вашого здоров’я. Подбайте про нього разом з нами. Спеціалісти «Території Сервісу» проконсультують Вас та правильно встановлять прилад, враховуючи Ваші побажання.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід