Рекуператор – запорука вашого здоров’я
У ЧОМУ СВОЄРІДНІСТЬ РЕКУПЕРАТОРІВ?
Аби краще розуміти про що йтиме мова давайте з’ясуємо, що таке «рекуператор»? Латинський словник тлумачить його як «зворотне отримання». Простіше кажучи, рекуператор – це вентиляційний механізм, що виконує теплообмін між вхідним і вихідним повітряними потоками не змішуючи їх, зберігаючи при цьому тепло/холод у приміщенні. Також він відфільтровує отруйні речовини, що надходять з вулиці, і забезпечує повітря свіжістю.
Рекуператори не так давно отримали широке застосування на інженерному ринку в Україні. У той період, коли у будинках чи квартирах стояли дерев’яні вікна і двері та комунальні послуги були дешевими, за втрату тепла у приміщенні не переймалися і провітрювали його частіше, незалежно від пори року. Але на сьогоднішній день це стало проблемою, оскільки дерев’яні вікна давним-давно замінили на пластикові та і комунальні послуги стали у 5 разів дорожчими. На додачу ще й з’явилася сирість, конденсат на вікнах, пліснява та низький рівень кисню. У такому випадку можна було б скористатися старим-добрим методом: провітрити кімнату, навстіж відчинивши вікна. Але взимку таке задоволення виходить дороговартісним. Ваш гаманець Вам не подякує та й ефект буде тимчасовим. Саме рекуператор допомагає уникнути цього всього і при мінімальних витратах забезпечити повноцінний обмін повітря.
ЩО ВПЛИВАЄ НА ВИБІР РЕКУПЕРАТОРА?
Хоч рекуператор і не така габаритна річ як котел чи бойлер, але щоб його придбати треба теж врахувати немало нюансів:
- Площа приміщення. Здебільшого один рекуператор розрахований на площу до 30 м2. Якщо площа значно більша, то є можливість встановити два рекуператори. Про це ми поговоримо пізніше.
- Товщина стін. Від цього залежить розмір самого рекуператора.
- ККД пристрою. Що більший ККД, то краща якість роботи рекуператора.
- Шумність. Рекуператори є з шумоізоляцією та без, відрізняються лише у ціні. Тому, якщо йдеться про спальню, то варто звернути увагу на безшумний пристрій, а на кухню може підійти і звичайний.
Повернемося до питання про кількість рекуператорів. Дуже часто, коли люди цікавляться ними не знають про доцільність встановлення парних пристроїв. Для чого вони потрібні? Все дуже просто: рекуператор працює за припливно-витяжним принципом. Тобто він або відводить відпрацьоване повітря на вулицю, або насичує приміщення свіжим. У синхронному режимі він працювати не може. Тому, якщо встановити два рекуператори на задовільній відстані один від одного, перший з яких буде працювати на відведення повітря зовні, а інший постачатиме свіже всередину, буде відбуватися безперервний потік свіжого повітря.
Наші фахівці допоможуть Вам зробити правильний вибір рекуператора, щоб повітря у приміщенні було чистим та свіжим.
ЯКІ БУВАЮТЬ ВИДИ РЕКУПЕРАТОРІВ?
За способом здійснення повітрообміну рекуператори розрізняють:
- Пластинчасті – найбільш поширені з усіх видів. Особливість його роботи у тому, що повітряні потоки у ньому перетинаються, але не перемішуються. Таким чином його ККД сягає від 40% до 90% . Це дуже компактний пристрій, який не має обертальних деталей і в принципі ніколи не виходить з ладу. Їх недолік у тому, що взимку може обмерзати теплообмінник.
- Роторні – від попередніх відрізняються тим, що в них повітря проходить через спеціальний обертальний теплообмінник; ККД від 60 до 85%; працює не лише на теплообмін, а й на волого обмін; можна власноруч регулювати оберти ротора. Найбільшим мінусом є те, що через обертальні рухи теплообмінника пристрій потребуватиме частішого технічного обслуговування.
- Водяні рециркуляційні – рекуператори, специфіка роботи яких полягає у тому, що теплообмін з витяжного до припливного відбувається за допомогою води чи антифризу. Але щоб встановити такий прилад додатково потрібний водяний насос. Також можливий лише теплообмін. Волого обмін до характеристик непередбачений.
- Дахові – рекуператори, які встановлюються на дахах будівель у громіздких приміщеннях з великою площею. Найбільша його специфіка у тому, що він простий в експлуатації та економний у використанні. За рахунок того, що встановлюється на даху він взагалі непомітний та безшумний.
На сьогоднішній день комфортний мікроклімат та вентиляція у приміщенні – це не розкіш, а необхідність. Пам’ятайте, що чисте та насичене киснем повітря – запорука вашого здоров’я. Подбайте про нього разом з нами. Спеціалісти «Території Сервісу» проконсультують Вас та правильно встановлять прилад, враховуючи Ваші побажання.