Що таке тепловий насос та які його переваги?

Наявність теплового насоса у сучасному світі уже не є великим здивуванням. Якщо 30 років тому вони не були затребуваними в Європі, то сьогодні стали досить популярним атрибутом для обігріву будинку, навіть на українських теренах. Так за рахунок чого їх визнав увесь світ? Про це ми і дізнаємось у цьому розділі.

Що таке тепловий насос та які його переваги?

Тепловий насос (ТН) – агрегат, який поглинає теплову енергію з безкоштовних природних ресурсів довкола (повітря, грунту, води) і передає його теплоносієві системи опалення.

7 причин чому варто придбати тепловий насос:Найбільша особливість ТН, як Ви вже зрозуміли, у тому, що він застосовує екологічно чисті енергетичні джерела і не виділяє в атмосферу шкідливих викидів.

  • Зекономить споживання електроенергії і Ваші комунальні витрати зменшаться більше ніж на 50%.
  • Не вимагає частого технічного обслуговування і може працювати навіть до 20 років без ремонту.
  • Не потребує догляду під час роботи, працює безпечно та автономно, незалежно від погодних умов. У разі аварійних випадків наявний автоматичний захист.
  • Лише на ¼ залежить від електроенергії, оскільки вона потрібна лише для повноцінної роботи компресора.
  • Встановлення не вимагає паперового дозволу від газконтори.
  • Його роботою можна керувати на відстані за допомогою інтернету через телефон.

Важливо зауважити, що таке задоволення є дороговартісним і вимагає початкових чималих капіталовкладень та якісної електромережі, без найменших перепадів напруги.    

Щоб краще зрозуміти за яким законом працює тепловий насос пригадайте принцип роботи холодильника. Він поглинає тепло з продуктів харчування і виділяє його у навколишнє середовище, у результаті чого виробляється холод. ТН працює за системою з точністю навпаки: поглинає тепло з довколишнього середовища і випаровується, за рахунок чого обігрівається приміщення.

Які функції може виконувати ТН?

Мало хто знає, що тепловий насос досить універсальний пристрій. Він може:

  • опалювати будинок;
  • постачати гарячу воду (ГВП);
  • нагрівати басейн;
  • охолоджувати приміщення.

Для тих, кому теплові насоси стали інновацією будуть приємно здивовані від додаткових функцій, які варто зазначити:

  • підключається до системи «розумний будинок»;
  • wi-fi-управління з будь-яких віддалених точок;
  • за допомогою автоматики є можливість керувати допоміжними джерелами тепла (ТН + газовий котел, при лютих морозах, коли ТН не може сам підтримувати потрібну температуру);
  • за допомогою автоматики є можливість керувати іншими системами опалення (тепла підлога\радіатор), що вагомо знизить витрати на електроенергію.

Види теплових насосів та принципи їх використання

У залежності від джерела енергії ТН поділяють на такі види:

  • Тепловий насос «грунт-вода».

Грунт – найпрактичніше джерело теплової енергії. Це надійний ресурс, який здатний віддавати тепло цілий рік, ніколи не зникне і не залежатиме від погоди. Існує два види теплообмінника: вертикальний і горизонтальний. Для практичності краще обрати вертикальний, адже він не займе на Вашому подвір’ї багато місця. А на горизонтальний потрібна велика ділянка, яку можна було б використати на щось більш корисне. Відмінність між вертикальним і горизонтальним теплообмінником полягає у наступному: вертикальний забирає тепло від земного ядра, а горизонтальний – від землі, яка прямо нагрівається від сонця і талої води.

  • Тепловий насос «вода-вода».

Вода так само, як і грунт є хорошим джерелом енергії. Але, щоб встановити такий тип теплового насоса потрібна наявність якісних та чистих підземних чи надземних вод. Установка такої системи набагато складніша за попередню, вимагає якіснішого монтажу та високої кваліфікованої підготовки. Цей вид теплового насоса дорожчий, наприклад, за ТН повітря-вода тому, що водні ресурси дорожчі за повітря і менш доступні.

Найпопулярніший і найбільш підлаштований під сучасні системи опалення вид теплового насоса. Його продуктивність безпосередньо залежить від температури повітря зовні. Цей тепловий насос працює як на обігрів, так і на охолодження. Присутня модернізована система рециркуляції енергії, яка не так сильно навантажує довколишнє середовище. Найбільша його перевага – економічність, тобто він мінімально споживає, але максимально віддає тепло.

Цей сучасний та універсальний вид ТН також ідеально підійде і для опалення, і для вентиляції, і для охолодження в залежності від пори року. Для його встановлення треба правильно систематизувати забір повітря зовні. Чітко все продумати , бо цей механізм не є простим і навіть найменша помилка при монтажі призведе до несправності цілої системи.

Він працює автоматично, як і всі попередні, не вимагає зайвого втручання.

Варто зауважити, що вибір джерела теплової енергії безпосередньо залежить від матеріального устаткування, географічного розташування, наявності прилеглих споруд та зв’язків комунікації. Звертайтесь до спеціалістів «Території Сервісу» за якісною консультацією. В залежності від Ваших побажань та інших зовнішніх чинників підберемо вигідний для Вас тепловий насос та всі допоміжні матеріали. Вам не доведеться перейматись зайвими клопотами.

Що впливає на визначення потужності ТН?

Сучасний ринок інженерних технологій дає можливість обрати ТН різної потужності, вартості та бренду. Вже загальновизнано, що робота теплового насоса економить споживання комунальних витрат удвічі. Але щоб досягти цього показника важливо підібрати обладнання з правильною потужністю, щоб воно працювало не надміру своїх можливостей чи навпаки з недостатньою потужністю.

Щоб правильно визначити потужність теплового насоса треба розрахувати:

  • тепловтрати будинку;
  • площу для обігріву;
  • вид опалювального обладнання.

Також на вибір ТН впливають:

  • геологічні розташування;
  • кліматичні умови;
  • наявність зовнішньої вентиляції;
  • наявність чи відсутність теплоізоляції будинку.

Проектування систем опалення будинку досить складна річ, що вимагає максимальної точності та грамотності. Фахівці «Території Сервісу» допоможуть Вам у вирішенні цього питання та готові відповісти на всі можливі запитання, щодо встановлення ТН різних видів джерела енергії, практичності їх використання. Ми чекаємо саме на ВАС!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід