Що таке кондиціонер і як він працює?
Що таке кондиціонер і як він працює?
Кондиціонер або «кондюк» ‒ невід’ємна частина затишку у будь-якому помешканні під час надокучливого спекотного сезону.
Якщо Вам набридло користуватися електричними вентиляторами і не отримувати бажаного кліматичного комфорту; відкривати навстіж вікна, щоб впустити свіже повітря і при цьому Вам вдається впустити лише комах; прокидатися вночі від нестерпної задухи; чи працювати в офісі, коли температура сягає близько +30°C, тоді ця стаття саме для Вас.
Багато хто запитає, до прикладу: «А як такий маленький прилад може охолоджувати приміщення на 25 м2?»
Відповідь дуже проста: кондиціонер працює за принципом замкнутої системи і самостійно не виробляє тепло чи холод.
Під час випаровування він поглинає тепле повітря з приміщення, а під час конденсації навпаки – виділяє його. Відбувається так би мовити зміна агрегатного стану у фреоні (з газоподібного у рідкий), яка залежить від температури тиску у замкнутій системі.
На що потрібно звертати увагу при виборі кондиціонера?
На ринку кліматичної техніки існує безліч варіантів кондиціонерів, від яких голова обертом. Але бувають випадки, коли продавці-консультанти не уточнюють всіх можливих деталей встановлення та користування. Для того, щоб обрати відповідний прилад охолодження потрібно врахувати чимало нюансів:
- площа приміщення + висота стелі
- тип приміщення + розташування кімнати (південна/північна/західна/східна)
- поверх, якщо це квартира
- місце встановлення кондиціонера
- потужність електромережі
- кількість вікон та їх розмір
- кількість людей, що проживають
- наявність будь-якої іншої техніки, які будуть одночасно працювати з кондиціонером та впливати на його потужність
Але одним із не менш важливих факторів при виборі кондиціонера є вартість, на яку Ви приблизно розраховуєте. Щоб не сталося якихось непорозумінь краще уточнити це одразу.
Аби не допустити помилки при покупці кондиціонера мудрим рішенням буде довірити цю справу професіоналам, які точно підберуть, проконсультують, врахують всі вищеперелічені деталі та змонтують кондиціонер так, щоб його функціонування не призвело до переохолодження чи застуди.
ФУНКЦІЇ КОНДИЦІОНЕРА
При виборі кондиціонера для початку треба визначитися, яку функцію він повинен виконувати. Всі знають, що одним із головних його завдань є забезпечення кліматичного комфорту та охолодження у приміщенні при високих температурах на вулиці, але не всім відомо, що він також може виконувати й інші функції:
- Очищення. Сучасні моделі кондиціонерів оснащені потужними фільтрами, які поглинають з повітря найменші частинки пилу та убезпечують слизові оболонки від ймовірних захворювань та алергій.
- Озонування. Наявність цієї функції забезпечує повітря чистотою та свіжістю. За допомогою озонування у приміщенні зникають неприємні запахи, віруси, бактерії, повітря наповнюється киснем.
- Обігрів. Більшість моделей кондиціонерів можуть функціонувати як тепловий насос, що дозволяє використовувати його в холодну пору, коли, наприклад, опалення ще не увімкнене, або обігріває недостатньо. Цей метод обігріву є досить вигідним, оскільки витрачається менше електроенергії, аніж при обігріві електричними приладами.
- Осушення. Якщо у приміщенні досить висока вологість, то можна скористатися цією функцією для комфортного перебування. Але її потрібно налаштувати максимально правильно, щоб не пересушити повітря і цим самим собі не нашкодити.
- Вентиляція. Ця функція відповідає лише за циркуляцію повітря у приміщенні та розподіл його по всій площі. Тобто ні охолодження, ні обігріву не відбувається тому, що працює виключно вентилятор.
Типи кондиціонерів
За способом застосування кондиціонери бувають:
Побутові – призначені для користування переважно в одній кімнаті із всієї площі (10-100 м2).
Напівпромислові – призначені для котеджів, великих квартир, офісів, магазинів (50-300 м2).
Промислові – призначені для роботи у торгових центрах, комплексах, великих спорудах (300 м2 і вище).
За типом конструкції кондиціонери поділяють на:
Мобільні або підлогові – їхня назва говорить сама за себе, вони не прикріплюються до стіни, а за допомогою коліщат можуть пересуватися по кімнаті. Вони не складні у користуванні і монтажі за рахунок того, що не мають внутрішнього блоку. А у своїй конструкції мають повітровідвід, який встановлюється у стінному отворі або у кватирці для виведення гарячого повітря. Недоліки – шумно працюють і їхня вартість набагато більша, ніж звичайних кондиціонерів. У більшості моделей також присутні функції вентиляції, озонування повітря та обігріву.
Касетні – розташовуються на стелях тому, що внутрішній блок вимагає саме підвісної стелі. За рахунок того, що вони встановлюються по центрі стелі повітря у приміщеннях охолоджується рівномірно по всій площі приміщення. Максимально непомітні, гарно вписуються в інтер’єр стелі і досить ефективні.
Настінні – найбільш поширені варіанти встановлення кондиціонерів у 90% випадках. Складаються стандартно із двох блоків (внутрішнього і зовнішнього), прості у монтажі та побутовому користуванні. Внутрішній блок невеликий за розмірами і встановлюється у зручному місці: на стіні під стелею. Доступні за ціною та безшумні у роботі.
Колонні – досить специфічна модель кондиціонера. Не прикріплюються ні до стіни, ні до стелі, мають габаритні розміри. Потоки повітря спрямовуються досить потужно, швидко охолоджують повітря. Його встановлюють у таких приміщеннях, де не знаходитимуться люди, адже є високий ризик переохолодження.
Канальні – вид кондиціонерів з прихованим типом системи, які у залежності від того наскільки потужний зовнішній блок може мати декілька внутрішніх блоків. Так само як і касетні встановлюються на підвісних стелях. Можуть охолоджувати декілька приміщень одночасно.
Підлогово-стельові – альтернативна модель кондиціонера, яка може встановлюватися як на стелі, так і на стіні. Тобто, якщо він встановлений на стелі, то потік повітря буде спрямовуватися горизонтально по всій стелі, а якщо на стіні – то повітря буде направлятися вертикально вгору. Хороший варіант для приміщення без підвісної стелі.
Віконні – моноблочний вид кондиціонера, які встановлюються зазвичай під вікном. Дуже прості в монтажі та легкі в обслуговуванні. Але досить шумні у роботі і також частково поглинають освітлення кімнати.
Мульти-спліт система кондиціонування стала сучасною новинкою сьогодення. Вона набагато облегшила життя та покращила комфорт людям. Головною її особливістю є встановлення до єдиного зовнішнього блоку від 2 і більше внутрішніх блоків, різної потужності та різних видів. Якщо Ви хочете одночасно підключити у будинку чи квартирі декілька систем кондиціонування, то цей спосіб саме для Вас. Така система є досить економною як по витратах, так і по монтажу, вона не буде сильно заповнювати фасад будинку та псувати екстер’єр. Також Ви можете користуватися як і всіма кондиціонерами одночасно, так і кожним зокрема.
Але варто пам’ятати, що будь-який тип кондиціонера має свої особливості встановлення та користування, тому цю справу варто довірити професіоналам. Наші спеціалісти розкажуть, який вид установки кондиціонера передбачене саме для Вашого приміщення.
Інверторні кондиціонери – ще одна кліматична новинка на інженерному ринку. Якщо неінверторний кондиціонер налаштований так, що після охолодження приміщення, до потрібної Вам температури, компресор та вентилятор вимикаються, а при наступному підвищенні температури знову вмикаються і все відбувається по колу, то у роботі інверторних кондиціонерів все працює навпаки.
Простіше кажучи неінверторні кондиціонери витрачають велику кількість електроенергії, оскільки компресор і вентилятор працюють непостійно і часто то вмикаються, то вимикаються через це можуть виникати скачки мережі та перенапруга.
Інверторні зі свого боку оснащенні таким чином, що при досягненні кондиціонером необхідної температури охолодження система переходить у рівномірний робочий режим. Тобто компресор і вентилятор не вимикаються, а плавно знижують свою потужність і підтримують комфортну температуру у приміщенні.У результаті виходить так, що і кондиціонер працює у заощадженому режимі, і енергоефективність підвищується, і відбувається економія електроенергії. Єдиним мінусом інверторних кондиціонерів є більша вартість. Але їхня максимальна енергозатратність це компенсовує.
Як розрахувати потужність кондиціонера?
Для того, щоб мікроклімат у приміщенні був комфортним потрібно правильно розрахувати потужність кондиціонера, щоб не було переохолодження чи перегріву. В обох випадках неправильно налаштована система буде надмірно працювати і споживати велику кількість електроенергії. У кінцевому результаті у такому приміщенні буде просто неможливо знаходитися.
Для правильного охолодження мають бути правильні умови. Найвагоміші фактори, які впливають на енергоефективність та відповідний рівень охолодження кондиціонера – температура довколишнього середовища і кількість надходження тепла до приміщення.
Компанія «Територія Сервісу» співпрацює з міжнародними виробниками і пропонує своїм клієнтам тільки якісні і перевірені кондиціонери, які будуть тішити Вас кліматичним комфортом не один рік.
Потужність охолодження кондиціонера фактично у всьому світі вимірюється у термічній одиниці BTU (кількість тепла, яке потрібне для обігріву фунта води на градус за Фаренгейтом). Один BTU дорівнює 0.3 Вт. Давайте розберемося детальніше:
- 5 або 7 BTU з холодопродуктивністю від 1.5 до 2.5 кВт/год розраховане на приміщення до 20 м2
- 9 BTU з холодопродуктивністю від 3 кВт/год розраховане на приміщення 25 м2
- 12 BTU з холодопродуктивністю від 3.5 кВт/год розраховане на приміщення 35 м2
- 18 BTU з холодопродуктивністю від 5.2 кВт/год розраховане на приміщення 50 м2
- 24 BTU з холодопродуктивністю від 7 кВт/год розраховане на приміщення 65 м2
Але, щоб максимально правильно розрахувати потужність кондиціонера звертайтеся до наших спеціалістів, які мають немалий практичний досвід та професійну підготовку. Адже на потужність впливає ще дуже багато різних факторів, які потрібно враховувати наяву.